Παρασκευή, 17 Ιανουαρίου 2014

Ορισμοί διαιτητών

super league

Σάββατο (18/1)

15.00: Παναιτωλικός - Πανθρακικός
Διαιτητής:Α. Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Δ.Αναστόπουλος (Αρκαδίας),Τ. Πετρόπουλος (Αρκαδίας)
4ος: Ι.Δελφάκης (Αρκαδίας)
Γ.Μπίκας Χαλκιδικής

17.15: Ολυμπιακός - Λεβαδειακός
Διαιτητής:Σ. Μαντάκης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Ε.Βλάσης (Λασιθίου), Ν.Παστρωμάς (Δυτ. Αττικής)
4ος: Χ.Μήτσιος (Ηπείρου)
Φ.Σωμαρακάκης Αθηνών

19.30: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ
Διαιτητής:Σ. Μάνταλος (Καβάλας)
Βοηθοί:Ι. Δημητριάδης (Καστοριάς), Ν.Φαντόπουλος (Πειραιά)
4ος: Σ.Τριτσώνης (Αθηνών)
Δ Μπέγκος Αργολίδας

Κυριακή (19/1)

15.00: Άρης - Ατρόμητος
Διαιτητής:Μ. Κουκουλάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Η.Αλεξέας (Μεσσηνίας),Κ. Ποντίκης (Πρέβεζας)
4ος: Α.Αμπάρκιολης (Καβάλας)
Γ.Σταθόπουλος Αχαίας

17.15: Απόλλων - Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Γ.Κύζας (Δράμας)
Βοηθοί: Δ.Γκάγκας (Λάρισας), Κ.Γεωργιάδης (Κοζάνης)
4ος: Α.Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Σ.Γρυλλάκη Χανίων

17.15: Εργοτέλης - Ξάνθη
Διαιτητής:Α. Παππάς (Αθηνών)
Βοηθοί:Δ. Ευθυμιάδης (Πιερίας),Ν. Καραϊσαρίδης (Πιερίας)
4ος:Α. Γιάχος (Χίου)
Χ Καρατζάς Ευβοίας

17.15: ΠΑΣ Γιάννινα - Καλλονή
Διαιτητής:Χ. Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Χ.Μπαλτάς (Αχαΐας), Ι. Τουμπακάρης (Αθηνών)
4ος: Γ.Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Μ.Γιανναδάκης Λασιθίου

19.30: Βέροια - Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Γ.Λιαχούδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Ν.Γεωργαράκος (Αθηνών), Α.Καρατζίκας (Αθηνών)
4ος:Ι. Τοπούζης (Θράκης)
Θ.Γκαιτατζής Δράμας

Δευτέρα (20/1)

19.30: Πλατανιάς - ΟΦΗ
Διαιτητής:Κ. Ιωαννίδης (Αργολίδας)
Βοηθοί: Χ.Ακρίβος (Αθηνών),Χ. Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής)
4οςΤ. Παπαπέτρου (Αθηνών)
Σ.Παπαδάκος Λακωνίας



football league

1ος Όμιλος

Σάββατο (18/1)

15.00: Αστέρας Μαγούλας - Πανηλειακός
Διαιτητής: Σωσώνης (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Δουδούμης (Φθιώτιδας), Δόσκορης (Φθιώτιδας)
4ος: Καρυοφύλλης (Πειραιά)

Κυριακή (19/1)

15.00: Επισκοπή - Αχαρναϊκός
Διαιτητής: Μαστάκας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Κατσικογιάννης (Μακεδονίας), Παπαδόπουλος Π. (Μακεδονίας)
4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων)

15.00: Φωστήρας - Βύζας Μεγάρων
Διαιτητής: Κωνσταντάκης (Αχαΐας)
Βοηθοί: Σπανός (Αχαΐας), Αναγνωστόπουλος (Αχαΐας)
4ος: Τσαγκαράκης (Κορινθίας)

15.00: Παναιγιάλειος - Γλυφάδα
Διαιτητής: Φώτης (Εύβοιας)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
4ος: Μπλανας (Μεσσηνίας)

20.00: Φωκικός - Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Κοσικίδης (Αθηνών)
Βοηθοί: Χριστοδούλου (Αθηνών), Ναρής (Αθηνών)
4ος: Τσουκαλάς (Αθηνών)

2ος Όμιλος

Σάββατο (18/1)

15.00: Αιγινιακός - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Κωτούλας (Σερρών)
4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

Κυριακή (19/1)

15.00: Καβάλα - Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου)
Βοηθοί: Βασιλόπουλος (Έβρου), Μανάκης (Θράκης)
4ος: Κιγιτζής (Θράκης)

15.00: Δόξα Δράμας - Τίρναβος
Διαιτητής: Σελεμίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος Ηλ. (Μακεδονίας), Πεικλείδης (Μακεδονίας)
4ος: Λυμπούδης (Μακεδονίας)

15.00: Ζάκυνθος - Εθνικός Γαζώρου
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Διαμάντης (Σάμου), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)
4ος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)

15.00: Βατανιακός - Απόλλων Καλαμαριάς
Διαιτητής: Τίκας (Ευρυτανίας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου), Σιαμέτης (Ηπείρου)
4ος: Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας)

18.00: Ηρακλής - Πιερικός
Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Αναστασίου Γ. (Λάρισας)
4ος: Αναστασίου Ηλ. (Λάρισας)

Δευτέρα (20/1)

18.00: Νίκη Βόλου - Κέρκυρα
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Ρίγκος (Γρεβενών)
4ος: Καραλιόλιος (Γρεβενών)

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2014

Οι διαιτητές του Μουντιάλ

Εκπλήξεις επεφύλασε η επιτροπή διαιτησίας της ΦΙΦΑ στην επιλογή των διαιτητών που θα πάνε στη Βραζιλία για το παγκόσμιο κύπελλο. Εκτός λίστας έμειναν ο Ούγγρος Κασάι, που το 2010 είχε σφυρίξει τον ημιτελικό Ισπανίας-Γερμανίας, ο Γάλλος Λανουά και ο Σλοβένος Σκόμινα. Επίσης για μία ακόμα διοργάνωση προτιμήθηκε από την Ισπανία ο Καρμπάγιο αντί του Μαγιένκο. Εκπληξη για πολλούς και η επιλογή του Σέρβου Μάζιτς. Αναλυτικά:

FIFA World Cup 2014
Referees

AFC (4 trios + 1 support duo)
Referee: Ravshan Irmatov (UZB, 1977)
Assistant Referee 1: Abdukhamidullo Rasulov (UZB, 1976)
Assistant Referee 2: Bakhadyr Kochkarov (KGZ, 1970)

Referee: Yuichi Nishimura (JPN, 1972)
Assistant Referee 1: Toru Sagara (JPN, 1976)
Assistant Referee 2: Toshiyuki Nagi (JPN, 1971)

Referee: Nawaf Shukralla (BAH, 1976)
Assistant Referee 1: Yaser Abdulla (BAH, 1974)
Assistant Referee 2: Ebrahim Saleh (BAH, 1974)

Referee: Benjamin Williams (AUS, 1977)
Assistant Referee 1: Matthew Cream (AUS, 1975)
Assistant Referee 2: Hakan Anaz (AUS, 1969)

Reserve Referee: Alireza Faghani (IRN, 1978)
Reserve Assistant Referee: Hassan Kamranifar (IRN, 1972)

CAF (3 trios + 2 support duos)
Referee: Noumandiez Doue (CIV, 1970)
Assistant Referee 1: Songuifolo Yeo (CIV, 1970)
Assistant Referee 2: Jean-Claude Birumushahu (BDI, 1972)

Referee: Bakary Gassama (GAM, 1979)
Assistant Referee 1: Angesom Ogbamariam (ERI, 1971)
Assistant Referee 2: Felicien Kabanda (RWA, 1971)

Referee: Djamel Haimoudi (ALG, 1970)
Assistant Referee 1: Abdelhak Etchiali (ALG, 1981)
Assistant Referee 2: Redouane Achik (MAR, 1972)

Reserve Referee: Neant Alioum (CMR, 1982)
Assistant Referee: Djibril Camara (SEN, 1983)

Reserve Referee: Daniel Bennett (RSA, 1976)
Assistant Referee 1: Marwa Range (KEN, 1977)

CONCACAF (3 trios + 2 support duos)
Referee: Joel Aguilar (SLV, 1975)
Assistant Referee 1: William Torres (SLV, 1975)
Assistant Referee 2: Juan Zumba (SLV, 1982)

Referee: Mark Geiger (USA, 1974)
Assistant Referee 1: Mark Hurd (USA, 1971)
Assistant Referee 2: Joe Fletcher (CAN, 1976)

Referee: Marco Rodriguez (MEX, 1973)
Assistant Referee 1: Marvin Torrentera (MEX, 1971)
Assistant Referee 2: Marcos Quintero (MEX, 1973)

Reserve Referee: Roberto Moreno (PAN, 1970)
Reserve Assistant Referee: Eric Boria (USA, 1974)

Reserve Referee: Walter Lopez (GUA, 1980)
Reserve Assistant Referee: Leonel Leal (CRC, 1976)

CONMEBOL (5 trios + 1 support duo)
Referee: Enrique Osses (CHI, 1974)
Assistant Referee 1: Carlos Astroza (CHI, 1976)
Assistant Referee 2: Sergio Roman (CHI, 1969)

Referee: Nestor Pitana (ARG, 1975)
Assistant Referee 1: Hernan Maidana (ARG, 1972)
Assistant Referee 2: Juan Belatti (ARG, 1979)

Referee: Sandro Ricci (BRA, 1974)
Assistant Referee 1: Emerson De Carvalho (BRA, 1972)
Assistant Referee 2: Marcello Van Gasse (BRA, 1976)

Referee: Wilmar Roldan (COL, 1980)
Assistant Referee 1: Humberto Clavijo (COL, 1973)
Assistant Referee 2: Eduardo Diaz (COL, 1973)

Referee: Carlos Vera (ECU, 1976)
Assistant Referee 1: Christian Lescano (ECU, 1983)
Assistant Referee 2: Byron Romero (ECU, 1980)

Reserve Referee: Victor Carrillo (PER, 1975)
Reserve Assistant Referee: Rodney Aquino (PAR, 1984)

OFC (1 trio + 1 support duo)
Referee: Peter O’Leary (NZL, 1972)
Assistant Referee 1: Jan Hintz (NZL, 1976)
Assistant Referee 2: Ravinesh Kumar (FIJ, 1982)

Reserve Referee: Norbert Hauata (TAH, 1979)
Reserve Assistant Referee: Mark Rule (NZL, 1981)

UEFA (9 trios + 1 support duo)
Referee: Felix Brych (GER, 1975)
Assistant Referee 1: Mark Borsch (GER, 1977)
Assistant Referee 2: Stefan Lupp (GER, 1978)

Referee: Cuneyt Cakir (TUR, 1976)
Assistant Referee 1: Bahattin Duran (TUR, 1975)
Assistant Referee 2: Tarik Ongun (TUR, 1973)

Referee: Jonas Eriksson (SWE, 1974)
Assistant Referee 1: Mathias Klasenius (SWE, 1975)
Assistant Referee 2: Daniel Warnmark (SWE, 1974)

Referee: Bjorn Kuipers (NED, 1973)
Assistant Referee 1: Sander van Roekel (NED, 1974)
Assistant Referee 2: Erwin Zeinstra (NED, 1977)

Referee: Milorad Mazic (SRB, 1973)
Assistant Referee 1: Milovan Ristic (SRB, 1974)
Assistant Referee 2: Dalibor Djurdjevic (SRB, 1973)

Referee: Pedro Proenca (POR, 1970)
Assistant Referee 1: Bertino Miranda (POR, 1972)
Assistant Referee 2: Jose Trigo (POR, 1972)

Referee: Nicola Rizzoli (ITA, 1971)
Assistant Referee 1: Renato Faverani (ITA, 1969)
Assistant Referee 2: Andrea Stefani (ITA, 1969)

Referee: Carlos Velasco Carballo (ESP, 1971)
Assistant Referee 1: Roberto Alonso Fernandez (ESP, 1976)
Assistant Referee 2: Juan Yuste Jimenez (ESP, 1975)

Referee: Howard Webb (ENG, 1971)
Assistant Referee 1: Michael Mullarkey (ENG, 1970)
Assistant Referee 2: Darren Cann (ENG, 1969)

Reserve Referee: Svein Oddvar Moen (NOR, 1979)
Reserve Assistant Referee: Kim Haglund (NOR, 1979)

Τετάρτη, 8 Ιανουαρίου 2014

Ο Γουέμπ κορυφαίος στον κόσμο για το 2013

Ο Χάουαρντ Γουέμπ αναδείχθηκε για δεύτερη φορά στην καριέρα του κορυφαίος διαιτητής στον κόσμο για τη χρονιά που έφυγε πριν λίγες ημέρες. Ο Αγγλος ρέφερι,που είχε κερδίσει την ίδια διάκριση και το 2010 ψηφίστηκε ως η κορυφαία σφυρίχτρα στο δημοψήφισμα του Παγκοσμίου Ινστιτούτου Στατιστικής και Ιστορίας του ποδοσφαίρου, στο οποίο συμμετέχουν ειδικοί από 70 χώρες και απ' όλες τις συνομοσπονδίες της ΦΙΦΑ.
Ο 42χρονος Γουέμπ, που αμφισβητείται έντονα εντός συνόρων, συγκέντρωσε 102 βαθμούς, έναντι 82 του δεύτερου, του Ιταλού Ριτσόλι και 53 του τρίτου, του Ούγγρου Κασάι. Αναλυτικά η 10 πρώτοι ρέφερι στον κόσμο, από τους οποίους οι εννέα είναι Ευρωπαϊοι, είναι:
1.Γουέμπ (Αγγλία) 102 πόντοι
2. Ριτσόλι (Ιταλία) 82 πόντοι
3. Κασάι (Ουγγαρία) 53 πόντοι
4. Μπριχ (Γερμανία) 42 πόντοι
5. Τσακίρ (Τουρκία) 40 πόντοι
6. Κάιπερς (Ολλανδία) 38 πόντοι
7. Προέντσα (Πορτογαλία) 35 πόντοι
8. Ιρμάτοβ (Ουζμπεκιστάν) 29 πόντοι
9. Καρμπάγιο (Ισπανία) 22 πόντοι
10. Ρόκι (Ιταλία) 17 πόντοι

Σάββατο, 28 Δεκεμβρίου 2013

Η ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΗ ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ ΤΟΥ 2013

"Το 2013 κυμάνθηκε σε ικανοποιητικά επίπεδα, ιδιαίτερα στη football league, όπου αναδείχθηκαν πολλοί νέοι και ελπιδοφόροι ρέφερι. Δεν έλειψαν βέβαια και τα σοβαρά λάθη, όπως π.χ. στον τελικό του κυπέλλου με το χέρι του Μανιάτη, αλλά καλό είναι να ρίχνουμε καμιά ματιά και έξω από το σπίτι μας. Σε Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία, Ιταλία, αλλά και στα ευρωπαϊκά ματς γίνεται της κακομοίρας. 
Στον πίνακα της Σούπερ Λίγκας για πρώτη φορά δεν κόπηκε κανείς διαιτητής και βοηθός κι έτσι ο αριθμός αυτός που σφυρίζουν έγινε 30. Επισήμως για να έχουν όλοι μια ακόμα ευκαιρία λόγω και της αύξησης των ομάδων και ανεπισήμως επειδή δεν έχει κλείσει ακόμα η υπόθεση με τον Αριστείδη Κορέα και την έρευνα για τις καταγγελίες για τους παράνομους πίνακες του 2012.
Στο εξωτερικό είχαμε μια μεγάλη διάκριση, που ήταν η συμμετοχή του Τάσου Σιδηρόπουλου στον τελικό του Euro U17 και μάλιστα με άριστη διαιτησία. Ο 34χρονος ρέφερι ανέβηκε στην 1η κατηγορία της ΟΥΕΦΑ και με δεδομένο τόσο τους ορισμούς του, όσο και την κλήση του στο σεμινάριο των κορυφαίων ρέφερι της Ευρώπης βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον του και την προοπτική να μπει στυς ελίτ. Επίσης η Ελένη Λαμπαδαρίου ήταν 4η στον τελικό του Euro U19 των γυναικών και ανέβηκε στην 1η κατηγορία. Στον πίνακα των διεθνών δεν είχαμε καμία αλλαγή στους διαιτητές, ενώ στους βοηθούς οι Κωσταράς και Γρεβένης πήραν τις θέσεις των Σαραϊδάρη και Βασιλειάδη. Επίσης στις γυναίκες βγήκαν οι Κασκαντήρη και Μπούμπουρη και μπήκε η Αντωνίου.
ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΣΜΟΣ
Η ΚΕΔ έχει δώσει μεγάλη βαρύτητα στην επιμόρφωση των διαιτητών. Τα μέλη της ΚΕΔ και οι πιστοποιημένοι εκπαιδευτές όργωσαν όλη την Ελλάδα για σεμινάρια και σχολές διαιτησίας, ενώ διοργανώθηκε στα πρότυπα της ΟΥΕΦΑ και του core και ένα σεμινάριο με συμμετοχή 14 ταλαντούχων διαιτητών της football league. 
Δεν έλλειψαν, βέβαια, και κάποια ευτράπελα, σε μικρότερες κατηγορίες. Οπως στην Β' κατηγορία της ΕΠΣ Δωδεκανήσου, όπου μέτρησε γκολ που πέτυχε αναπληρωματικός που έκανε ζέσταμα ή στη Γ' εθνική, όπου στο ματς Ζωνιανά-Ηρόδοτος παίκτης των φιλοξενούμενων αποβλήθηκε κατά λάθος με δεύτερη κίτρινη κάρτα και παρανόμως ο διαιτητής Κυρίτσης από τα Δωδεκάνησα τον γύρισε πίσω στον αγνωιστικό χώρο μετά από πέντε και πλέον λεπτά, αφού μετά από συννενόηση με τους βοηθούς του κατάλαβε πως έκανε λάθος.
Επίσης κάποιοι θρασύδειλοι κτύπησαν ξανά και επιτέθηκαν κατά του μέλους της ΚΕΔ Δημήτρη Καλύβα μετά από αγωνιστικά τεστ στη Φυλή. Ευτυχώς ο Καλύβας δεν έπαθε κάτι παρά μόνο το σφοδρό ψυχολογικό σοκ.
Στον διεθνή χώρο τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ Μπάγερν-Ντόρτμουντ σφύριξε ο Ιταλός Ριτσόλι, τον τελικό του Γιουρόπα Τσέλσι-Μπενφίκα ο Ολλανδός Κάιπερς, που διαιτήτευσε και τον τελικό του Συνομοσπονδιών Βραζιλία-Ισπανία, ενώ ο Βραζιλιάνος Ρίτσι ήταν ο διαιτητής στο παγκόμιο συλλόγων Μπάγερν-Καζαμπλάνκα. 
Η ΦΙΦΑ προσπαθεί διαρκώς να μειώσει τα λάθη και γι' αυτό εφάσμοσε την τεχνολογία γραμμής στο Συνομοσπονδιών και το παγκόσμιο συλλόγων, ενώ δοκίμασε και το σπρέι για να σημειώνει ο διαιτητής το σημείο που στέκεται το τείχος και το πού στήνεται η μπάλα. Η ΟΥΕΦΑ από την πλέυρά της συνέχισε το σύστημα των επιπρόσθετων διαιτητών, κάτι που δοκιμάστηκε στην Ελλάδα στα ημιτελικά και τον τελικό του κυπέλλου.
Και μέσα σε όλα αυτά ήρθε και η τροποποίηση της διάταξης για το πότε καταλογίζεται οφσάιντ, που έπιασε αδιάβαστο πολύ κόσμο. Χαμός έγινε μετά το Παναθηναϊκός-Βέροια με το γκολ των φιλοξενούμενων, με τον βοηθό Δημήτρη Βερρή να αποδικνύεται ότι γνώριζε πολύ καλά την τροποποίηση".

Πέμπτη, 5 Δεκεμβρίου 2013

Ορισμοί διαιτητών

superleague

Σάββατο (7/12)

15.00: Εργοτέλης - Άρης
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών)
Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Ελευθερίου (Αθηνών)
4ος: Κάμπαξης (Εύβοιας)

17.15: Λεβαδειακός - Πλατανιάς
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)
Βοηθοί: Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου)
4ος: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

19.30: Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολάκης (Αθηνών), Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

Κυριακή (8/12)

15.00: ΠΑΟΚ - Απόλλων
Διαιτητής: Κύζας (Δράμας)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γεωργιάδης (Κοζάνης)
4ος: Μήτσιος (Ηπείρου)

17.15: Ξάνθη - Βέροια
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Κωσταράς (Αιτ/νίας)
4ος: Στυλιάρας (Αιτ/νίας)

17.15: Ατρόμητος - ΟΦΗ
Διαιτητής: Τοπούζης (Θράκης)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Χαρίσης (Γρεβενών)
4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)

17.15: Πανθρακικός - ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Αμπάρκιολης (Καβάλας)
Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Γεωργαράκος (Αθηνών)
4ος: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)

19.30: Καλλονή - Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
4ος: Θάνος (Γρεβενών)

Δευτέρα (9/12)

19.30: Παναιτωλικός - Πανιώνιος
Διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Βασιλειάδης (Μακεδονίας), Μαγιάνης (Άρτας)
4ος: Ιωαννίδης (Αργολίδας)

footballleague

Νότιος Όμιλος

Κυριακή (8/12)

13.45: Επισκοπή - Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Tζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Δουδούμης (Φθιώτιδας), Δόσκορης (Φθιώτιδας)
4ος: Ντοκάκης (Χανίων)

15.00: Καλλιθέα - Αστέρας Μαγούλας
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Κοτζαμανίδης (Πειραιά)
4ος: Ανδρονικίδης (Πειραιά)

15.00: Χανιά - Γλυφάδα
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Ναλμπάντης (Κιλκίς), Πεντσερετζής (Κιλκίς)
4ος: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)

15.00: Φωκικός - Βύζας Μεγάρων
Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Καραγεώργος (Αργολίδας), Νενεκούμης (Αργολίδας)
4ος: Σωσώνης (Φθιώτιδας)

15.00: Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός
Διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Χαρίτος (Αθηνών), Γιανουγλίδης (Αθηνών)
4ος: Κούλης (Ηλείας)

Δευτέρα (9/12)

16.00: Φωστήρας - Πανηλειακός
Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Σεφέρης (Κορινθίας)
4ος: Νεοφυτίδης (Κορινθίας)

18.00: Ηρακλής Ψαχνών - Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Νικολακάκης (Ηρακλείου)
4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βόρειος Όμιλος

Παρασκευή (6/12)

15.00: Ζάκυνθος - Απόλλων 1926
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Άρτας)
Βοηθοί: Χουλιάρας (Άιτωλ/νίας), Πυλαρινός (Αιτωλ/νίας)
4ος: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλ/νίας)

Σάββατο (7/12)

18.00: Εθνικός Γαζώρου - Τίρναβος
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Κελάζογλου (Χαλκιδικής), Γούτας (Χαλκιδικής)
4ος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)

Κυριακή (8/12)

15.00: Καβάλα - Κέρκυρα
Διαιτητής: Καραλιόλιος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Τσιαμπάζης (Κοζάνης), Ξενακίδης (Κοζάνης)
4ος: Ζούγρας (Κοζάνης)

15.00: Δόξα Δράμας - Πιερικός
Διαιτητής: Μαστάκας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος: Τσαλουχίδης (Κιλκίς)

15.00: Ηρακλής - Αιγινιακός
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Κουρέντας (Τρικάλων), Νατσιούλας (Λάρισας)
4ος: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)

18.00: Αναγέννηση Καρδίτσας - Βατανιακός
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Σίπκας (Πέλλας)
4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)

Δευτέρα (9/12)

18.00: Νίκη Βόλου - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Διαιτητής: Φώτης (Εύβοιας)
Βοηθοί: Ρουμπής (Εύβοιας), Κωνστάντιος (Εύβοιας)
4ος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Δόξα Πετρούσας - ΠΑΟ Κοσμίου
Tζουμαλάκης, Ζιγκερίδης, Κρυώνας (Σερρών)
Ορφέας Ελευθερούπολης - Μουδανιά
Κουρούλης, Κούλα, Συμεωνίδης (Μακεδονίας)
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Μακεδονικός
Δραγούσης (Κιλκίς), Δεμερτζής, Κεσίσογλου (Πέλλας)
Εθνικός Αγιονερίου - Νέστος Χρυσούπολης
Παλιούρας, Λιάρης, Ταταρίδης (Μακεδονίας)
Έβρος Σουφλίου - Εθνικός Σιδηροκάστρου
Παπαγγέλης, Χατζής, Δημητριάδης (Θράκης)
Άρης Ακροποτάμου - Κιλκισιακός
Φωτιάς, Δεμερτζής, Κουπαράνη (Πέλλας)
Πανσερραϊκός - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Συμεωνίδης, Λαφαντζής, Καράμπουλας (Πιερίας)
Διγενής Λακκώματος - Αγροτικός Αστέρας
Αναστασίου, Καρακώστας, Τσάπραζης (Λάρισας)
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Κοζάνη - Πυρσός Γρεβενών
Αγγελακόπουλος, Βαφειάδης, Διπλάρης (Καρδίτσας)
Κάστορας - Πρέβεζα
Τσιτσανούδης, Ζάχος, Ακρίβος (Λάρισας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Δόξα Πενταλόφου
Θεολόγου (Πέλλας), Γιαμούζης, Θεοδώρου (Πιερίας)
Θεσπρωτός - Κεραυνός Θεσπρωτικού
Γιούργας, Βλάσσης, Σκορδίλης (Κέρκυρας)
ΑΕΛ - Οδυσσέας Κορδελιού
Γαβρίλης, Βασιλάκης, Τσιλιπάνος (Αθηνών)
Εθνικός Φιλιππιάδας - Δόξα Κρανούλας
Κέκελος, Κακατσίδης, Αντωνόπουλος (Αιτωλ/νίας)
Καμπανιακός - Καστοριά
Κιγιτζής, Χαρίτσης, Μανάκης (Θράκης)
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μαχητής Τερψιθέας - Αμπελωνιακός
Μανασής, Νταλούκας, Νιώτη (Τρικάλων)
Α.Ο. Καρδίτσας - Τρίκαλα
Χαλβατζάκος, Πετρόπουλος, Κόκκαλης (Θεσσαλίας)
Λευκάδια - Μακροχώρι
Κοτσάνης, Δηλγεράκης, Χατζηνάκος (Δράμας)
Κύμη - Λαμία
Παπαγεωργίου, Δανέζης, Κοσμάς (Αθηνών)
Ρήγας Φεραίος - Δωτιέας Αγιάς
Καρατέρπος, Τζιουβάρας, Παπαδόπουλος (Κοζάνης)
Πυργετός - Χαλκίδα
Μυριούνης, Κεντζιόπουλος, Μπιντής (Καστοριάς)
Αχιλλέας Δομοκού - Νάουσα
Πάνος, Στεφούλης, Μωυσιάδης (Γρεβενών)
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Παναρκαδικός - Κόρινθος
Νίκας, Αθανασοπούλου, Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)
Α.Ε. Μεσολογγίου - Πανναυπλιακός
Τσιάκος, Τίκας (Θεσπρωτίας), Μπουντούρης (Άρτας)
Μεσσηνιακός - Ατρόμητος Λάππα
Ιωσηφίδης (Αθηνών), Πρέντζας (Δυτικής Αττικής), Καραγιαννίδης (Αθηνών)
Δόξα Νέας Μανωλάδας - Εθνικός Σαγέικων
Αστέρης, Μπούμπας, Καλαράς (Κορινθίας)
Α.Ε. Καραϊσκάκης - ΠΦΟ Πανόπουλου
Τσιρώνης, Μπρέσιακας, Σπυριδόπουλος (Αιτωλ/νίας)
Αχαϊκή - ΠΑΟ Βάρδας
Νταούλας, Κορτέσης, Πασπάτης (Αθηνών)
Παναργειακός - Καλαμάτα
Τσουκαλάς, Μπατζιόπουλος, Λεοντακιανάκος (Αθηνών)
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Ολυμπιακός Λαυρίου - Ιωνικός
Ψυχούλας, Φίλος, Πριόνας (Εύβοιας)
Ρούβας - Δόξα Βύρωνα
Μπινιχάκης, Πάγκαλος, Φινοκαλιώτης (Λασιθίου)
Ατρόμητος Πειραιά - Νέα Ιωνία
Τζουανόπουλος, Γκοτσόπουλος, Γκαβέρας (Αχαΐας)
Κισσαμικός - Προοδευτική
Βισκαδούρος, Δασκαλάκης Α., Δασκαλάκης Ι. (Ηρακλείου)
Ατσαλένιος - Εθνικός Αστέρας
Κασσελάκης, Καλφάκης, Μαραγκουδάκης (Χανίων)
Πεύκη - Πανελευσινιακός
Γιαννόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Γεωργακόπουλος (Αρκαδίας)
Μύκονος - Γιούχτας
Δημητρόπουλος, Σαββόγλου, Οικονόμου (Δυτικής Αττικής)
6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟ Κρουσώνα - Πανναξιακός
Χρυσός, Μαρνέζος, Πετεινάτος (Χανίων)
Μανδραϊκός - Ηλυσιακός
Μακρυπόδης, Τσιρίνης, Οικονόμου (Αχαΐας)
Αιγάλεω - Ερμής Ζωνιανών
Λάμπρου, Τακόπουλος, Παντελάκης (Εύβοιας)
Άγιος Νικόλαος - Ηρόδοτος
Μπερτάκης, Κομισοπούλου, Κανελάκης (Χανίων)
Κηφισιά - Περαμαϊκός
Γιαννόπουλος (Μεσσηνίας), Φλώτσιος, Σοφός (Βοιωτίας)
Α.Ο. Περιστερίου - Τριγλία Ραφήνας
Γκριτζέπης (Αρκαδίας), Σταματάκος, Παυλέρου (Λακωνίας)
Αστέρας Βάρης - ΑΕΚ
Κρητικός, Τσιγγινές, Τασσιόπουλος (Θεσσαλίας)

Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου 2013

Διαιτητές κυπέλλου

Συνέχεια στη διοργάνωση του Κυπέλλου που έχει φτάσει στη φάση των «16» δίνεται το διήμερο 4-5/12, οπότε διεξάγονται οι τέσσερις από τους οκτώ πρώτους αγώνες.
 
Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί:
 
Τετάρτη 4/12
17.30: ΟΦΗ - Καλλονή
Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)
Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορίνθου), Τουμπακάρης (Αθηνών)
4ος: Παππάς (Αθηνών)
20.00: Παναιτωλικός - Ατρόμητος
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γεωργιάδης (Κοζάνης)
4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
 
Πέμπτη 5/12
17.30: Απόλλων - Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορίνθου)
Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής), Βλάσσης (Λασιθίου)
4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
20.00: Παναθηναϊκός - Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Παστρωμάς (Δυτ. Αττικής)
4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2013

Ορισμοί διαιτητών

SUPERLEAGUE
Σάββατο (30/11)
15.00: Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός
Διαιτητής: Μ.Βοσκάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί:Δ. Βερρής (Λέσβου), Ι.Σίπκας (Πελλας)
4ος:Γ. Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) 
Β.Σκουφίτσας

17.15: Πλατανιάς - Ατρόμητος
Διαιτητής:Δ. Στυλιαράς (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Δ.Ζυγούρης (Αιτ/νίας), Ν.Καραϊσαρίδης (Πιερίας)
4ος:Σ. Σελίμος (Λακωνίας)
Δ.Μπερσής

19.30: Απόλλων - Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Π.Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί:Ν. Δημόπουλος (Μακεδονίας), Β.Καραβασίλης (Καβάλας)
4ος: Φ.Φωτιάδης (Καστοριάς)
Ι.Σπυρόπουλος

Κυριακή (1/12)
15.00: Άρης - Πανθρακικός
Διαιτητής: Γ. Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Κ. Ποντίκης (Πρέβεζας), Γ. Καλφόγλου (Θεσπρωτίας).
4ος: Κύζας Δράμας 
Γ.Γιαννόπουλος
7.15: Βέροια - Λεβαδειακός
Διαιτητής:Α. Παππάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Α. Γρεβένης (Χαλκιδικής), Κούλα Χασάν (Ξάνθης)
4ος: Ι. Τοπούζης (Θράκης)
Α. Σίπκας

17.15: ΟΦΗ - Καλλονή
Διαιτητής:Κ. Ιωαννίδης (Αργολίδας)
Βοηθοί: Χ.Σωτηρόπουλος (Αχαΐας),Φ. Ελευθερίου (Αθηνών)
4ος: Α.Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Θ. Γκαιτατζής

17.15: Πανιώνιος - Ξάνθη
Διαιτητής:Δ. Θάνος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Δ.Τάτσης (Ηπείρου), Δ.Γκάγκας (Λάρισας)
4ος:Τ. Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Χ.Δαγκλής

19.30: Ολυμπιακός - Εργοτέλης
Διαιτητής: Α.Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Σ.Γουργιώτης (Φθιώτιδας),Λ. Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου)
4ος: Ν.Ανούσος (Λακωνίας)
Δ. Μπέγκος

Δευτέρα (2/12)
19.30: ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ
Διαιτητής:Η.Σπάθας (Πειραιά)
Βοηθοί: Ν.Φαντόπουλος (Πειραιά),Ι. Κοντιζάς (Πειραιά)
4ος: Χ.Καλογερόπουλος (Αθηνών) 
Θ.Βέλλιος

FOOTBALL LEAGUE

Νότιος όμιλος

 
Σάββατο 30/11
15.00: Αστέρας Μαγούλας - Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Νακόπουλος, Χριστοδούλου (Αθηνών)
4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
 
Κυριακή 1/12
14.30: Παναχαϊκή - Επισκοπή
Διαιτητής: Πουλήμας (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Στόικος (Κέρκυρας), Κολοσιώνης (Αιτωλ/νίας)
4ος: Τόμπρος (Κέρκυρας)
15.00: Ολυμπιακός Βόλου - Φωστήρας
Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας)
Βοηθοί: Χαδήμογλου (Μακεδονίας), Λαφαντζής (Πιερίας)
4ος: Μάστακας (Μακεδονίας)
15.00: Βύζας Μεγάρων - Χανιά
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Κουντουρέλης (Αθηνών), Πατσιόπουλος (Δωδεκανήσου)
4ος: Τσουκαλάς (Αθηνών)
15.00: Αχαρναϊκός - Φωκικός
Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Λάμιας (Μεσσηνίας), Σερεμέτης (Μεσσηνίας)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)
 
Δευτέρα 2/12
16.00: Γλυφάδα - Καλλιθέα
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Μπουξμπάουμ, Λάμπρου (Αντ. Αττικής)
4ος: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)
18.00: Πανηλειακός - Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου, Γεωργαράς (Άρτας)
4ος: (Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
 

Βόρειος όμιλος

 
Σάββατο 30/11
18.30: Εθνικός Γαζώρου - Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Βαφειάδης, Διπλάρης (Καρδίτσας)
4ος: Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας)
 
Κυριακή 1/12
15.00: Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου)
Βοηθοί: Χαρίτσης, Χούσκογλου (Θράκης)
4ος: Σελεμίδης (Πέλλας)
15.00: Αναγέννηση Γιαννιτσών - Βατανιακός
Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Νταλούκας (Τρικάλων)
4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)
15.00: Πιερικός - Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος, Τσαγγάρη (Μακεδονίας)
4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
15.00: Κέρκυρα - Ζάκυνθος
Διαιτητής: Τίκας (Ευρυτανίας)
Βοηθοί: Τσίκνας (Αιτωλ/νίας), Νιώτη (Τρικάλων)
4ος: Κέκελος (Αιτωλ/νίας)
15.00: Τίρναβος - Καβάλα
Διαιτητής: Κοεμτζίδης (Πιερίας)
Βοηθοί: Καράμπουλας (Πιερίας), Πετρόπουλος (Θεσσαλίας)
4ος: Σκούλας (Θεσσαλίας)
18.00: Απόλλων Καλαμαριάς - Ηρακλής
Διαιτητής: Γκράνας (Ξάνθης)
Βοηθοί: Χατζημωυσιάδης, Έμπλιουκ (Ξάνθης)
4ος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης
Χανίδης, Λιάρης, Μιχαηλίδης (Μακεδονίας)
Δόξα Πετρούσας – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Γκουγκούδης, Κωτούλας, Καμπούρης (Σερρών)
Π.Ο. Μουδανιών – Εθνικός Ν. Αγιονερίου
Μαρόπουλος, Κελεσίδης, Παπαδάκης (Ημαθίας)
Μακεδονικός – Έβρος Σουφλίου
Οικονόμου, Γούτας, Διαμάντης (Χαλκιδικής)
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Ακροποτάμου
Βρέσκας, Παρασίου, Γιάντσης (Ημαθίας)
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός
Λυμπούδης, Αϊνάλης, Κούλα (Μακεδονίας)
Κιλκισιακός – Διγενής Λακκώματος
Παπαργυρίου, Γιαμουζής, Θεοδώρου (Πιερίας)
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος - Αγροτικός Αστέρας
Δραγάτης, Χριστακόγλου, Νικηφορίδης (Κιλκίς)
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Πυρσός Γρεβενών – Κάστωρ
Τσιοφλίκη, Γκαρέλης, Νίκζας (Λάρισας)
Κοζάνη - Οικονόμος Τσαριτσάνης
Κολύτας, Σκορδίλης, Γράικος (Κέρκυρας)
Αγ. Θωμάς Πρεβέζης – Θεσπρωτός
Γκιάφης, Μπρεσιάκας, Σπυριδόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)
Δόξα Πενταλόφου – Λάρισα
Τσαλουχίδης, Πεντζερέτζης, Ναλμπάντης (Κιλκίς)
Κεραυνός Θεσπρωτικού – Εθνικός Φιλιππιάδας
Αθανασίου, Σαρλής, Γαρδικιώτης (Άρτας)
Οδυσσέας Κορδελιού – Καμπανιακός
Μαστοροδήμος, Γεωργίου, Μάνος (Λάρισας)
Δόξα Κρανούλας – Όλυμπος Κέρκυρας
Μανάσης, Τζάνης, Μανούρας (Τρικάλων)
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τρίκαλα – Λευκαδία Ναούσης
Μιχαηλίδης, Φλώτσιος Ιωάννης, Φλώτσιος Θεοφάνης (Βοιωτίας)
Καρδίτσα – Α.Ο. Κύμης
Τάσης, Κόλλια, Ράπτης (Ηπείρου)
Μακροχώρι – Ρήγας Φεραίος
Κετεσίδης, Κρυώνας, Αναστασιάδης (Σερρών)
Λαμία – Πυργετός
Κυριακόπουλος, Βασιλάκης, Δεληθοδωρής (Αθηνών)
Δωτιέας Αγιάς - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Ρούσος – Μπεκερτζής, Τσόγκας, Γκαρτζονίκας (Πρέβεζας)
Χαλκίδα – Αχιλλέας Δομοκού
Λαμπαδαρίου, Κουτσούμπου, Γκολές (Πειραιά)
Νάουσα – Αμπελωνιακός
Καρατέρπος, Παπαδόπουλος, Ιωαννίδης (Κοζάνης)
4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΣ Κόρινθος – Α.Ε. Μεσολλογγίου
Χαλδαίος, Σκούρας, Ρηγόπουλος (Αθηνών)
Παναρκαδικός – Μεσσηνιακός
Μαρκαντονάτος, Πήττας, Λάτας (Ηλείας)
Πανναυπλιακός – Δόξα Νέας Μανωλάδας
Βεργέτης, Δημογέροντας, Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)
Ατρόμητος Αχαΐας - Α.Ε. Καραϊσκάκης
Αδαμόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Καλάρας (Κορινθίας)
Εθνικός Σαγέικων – Αχαϊκή
Γκοβέσης, Βεργέτης, Νίκα (Αρκαδίας)
ΠΦΟ Πανόπουλου – Α.Ε. Ερμιονίδας
Νικολόπουλος, Αθανασοπούλου, Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)
ΠΑΟ Βάρδας – Παναργειακός
Τσαγκαράκης, Σπηλιώτης, Μπούμπας (Κορινθίας)
Άρης Αιτωλικού – Καλαμάτα
Τσιάκος, Μωυσιάδης, Παπαδημητρίου (Ηπείρου)
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Εθνικός Αστέρας – Πεύκη
Περράκης, Χαλιάσως, Νιδριώτης (Αθηνών)
Ατσαλένιος – Μύκονος
Μπερτάκης, Αναστασάκης, Κεζεμπόγλου (Χανίων)
Πανελευσινιακός – Ολυμπιακός Λαυρίου
Βουράνης, Τσιλιπάνος, Παννόπουλος (Αθηνών)
Γιούχτας – Ρούβας
Ούτας, Καλφάκης, Μαραγκουδάκης (Χανίων)
Ιωνικός – Τράχωνες
Κρητικός, Τσιγγινές, Τασιόπουλος (Θεσσαλίας)
Δόξα Βύρωνα – Ατρόμητος Πειραιά
Ψύχουλας, Φίλος, Πριόνας (Εύβοιας)
Νέα Ιωνία – Προοδευτική
Δραγάτης, Ρούντος, Τσαλίκογλου (Ανατολικής Αττικής)
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ερμής Ζωνιανών – Άγιος Νικόλαος
Ζαχαριουδάκης, Μαυραντωνάκης, Παπαδάκης (Ηρακλείου)
Αιγάλεω – Κηφισιά
Μάλαμας, Γουργιώτης, Δουλγεράκης (Ανατολικής Αττικής)
Ηρόδοτος – Α.Ο. Περιστερίου
Μπινιχάκης, Πάγκαλος, Παπαδοπετράκης (Λασιθίου)
Περαμαϊκός – Αστέρας Βάρης
Γκαμάρης, Γεωργακόπουλος, Γούναρης (Αθηνών)
Τριγλία Ραφήνας – Θύελλα Ραφήνας
Μιάρης, Λιαμπότης, Λυμπερόπουλος (Αθηνών)
ΑΕΚ – ΠΑΟ Κρουσώνα
Μανούσος, Χαραλαμπόπουλος, Γκριτζέπης (Αργολίδας)
Πανναξιακός – Ηλυσιακός
Μιχελής, Καλημέρης, Κιούσης (Πειραιά)